Sorry, dit evenement is niet meer beschikbaar

Brabantse en Nederlandse tradities en rituelen

BRABANTSE EN NEDERLANDSE TRADITIES EN RITUELEN
Verhalen over achtergronden en oorsprong

Op zondag 30 maart a.s. om 11.15 uur bent u in Museum Boxtel van harte welkom bij de lezing  ‘Tradities en Rituelen’. De presentatie is in handen van Ineke Strouken, oud-directeur van het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed Nederland. De lezing maakt onderdeel uit van de viering van 100 jaar Boxtel Vooruit en de gelijknamige expositie in Museum Boxtel.

Onder immaterieel erfgoed verstaan wij de tradities die wij willen behouden …

BRABANTSE EN NEDERLANDSE TRADITIES EN RITUELEN
Verhalen over achtergronden en oorsprong

Op zondag 30 maart a.s. om 11.15 uur bent u in Museum Boxtel van harte welkom bij de lezing  ‘Tradities en Rituelen’. De presentatie is in handen van Ineke Strouken, oud-directeur van het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed Nederland. De lezing maakt onderdeel uit van de viering van 100 jaar Boxtel Vooruit en de gelijknamige expositie in Museum Boxtel.

Onder immaterieel erfgoed verstaan wij de tradities die wij willen behouden voor de toekomst. Sinds Nederland het UNESCO Verdrag ter Bescherming van het Immaterieel Cultureel Erfgoed heeft ondertekend, zijn tradities en rituelen een officieel erkende tak van erfgoed. Boxtel had als eerste gemeente twee tradities die op de Inventarisatie Immaterieel Erfgoed Nederland geplaatst werden. Namelijk de Heilig Bloed Processie en de Reuzencultuur. Dit klinkt allemaal heel formeel en afstandelijk. Daarom gaat Ineke Strouken, oud-directeur van het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed Nederland, ons uitleggen wat immaterieel erfgoed is, hoe wij dat kunnen beschermen en waarom Nederland het UNESCO Verdrag ondertekende. Een lezing met veel herkenbare anekdotes.

Kennis over deze tradities en rituelen is niet alleen leuk, maar ook heel belangrijk in onze dynamische, multiculturele samenleving. Door kennis te hebben van de achtergronden van de eigen en andere tradities en rituelen, leer je jezelf en elkaar kennen en respecteren. Bovendien is het leuk om meer over tradities te weten. Tradities zijn een beetje te vergelijken met de jus op de stamppot; het maakt het leven kleurrijker en spannender. En als je begrijpt waar de oorsprong ligt van al deze Nederlandse tradities, wordt het samenleven makkelijker.

Ineke Strouken was 33 jaar directeur van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, later het Kenniscentrum Immaterieel Erfgoed Nederland. In die hoedanigheid heeft ze veel immaterieel erfgoed gemeenschappen geholpen met het maken van een toekomstplan. Momenteel adviseert ze gemeenten en geeft cursussen over erfgoedbeleid.  Tevens schrijft ze over tradities, zoals ‘Tradities in Brabant’ en ‘Wat vieren wij’, tradities bij feesten.

De lezing start om 11.15 uur. MUBO is open vanaf 10.45 uur. Koffie/thee is verkrijgbaar en inbegrepen in de entree van € 6,00 (met museumkaart € 3,00). Graag aanmelden op aanmelden@muboboxtel.nl of telefonisch bij Willem van Vossen op 06-16041898.

Contact

MUBO
Baroniestraat 18
5281 JD Boxtel
Plan je route

Aanmelden

Prijzen

  • € 6,00 (met museumkaart € 3,00)

Locatie